Z czystym sumieniem zapraszam na tegoroczne Forum FRACHT 2023

W tym roku mamy szczególną konferencję, bo aż trzydniową. Te trzy dni nie biorą się z niczego – po prostu ilość tematów i zagadnień nie mieści się już w 2 dniach i dosłownie tematy wylały się na trzeci. Długo się do tej konferencji się wszyscy przygotowywaliśmy, a mimo to do ostatniej chwili wciąż organizatorzy wsparci radą programową zmieniają program dodając coraz to pojawiające się, często niespodziewanie ciekawe i interesujące detale, fakty czy nowości. I co z tego ktoś powie, skoro zawsze ilość poruszanych zagadnień jest dużo szersza i większa jak to co jest zapisane w programie. Tak i o to właśnie chodzi w prawdziwej, żywej i interesującej konferencji.

Jestem aktywnym uczestnikiem Frachtów od wielu lat i zawsze już na bieżącej i trwającej edycji zaczynają się przygotowania do kolejnej edycji bo zawsze w trakcie każdego Frachtu pojawiają się już tematy na kolejny rok. Zaletą tej konferencji jest to, że ja zawsze zdobywam na nich ogromną, aktualną wiedzę praktyczną nie tylko od prelegentów, ale i licznych międzynarodowych gości, którzy są praktykami na co dzień pracującymi w dziedzinach, których dotyczy ta konferencja.

Fracht to nie tylko spora ilość fantastycznych i interesujących prelegentów potrafiących rozłożyć na czynniki pierwsze każdy temat, to nie tylko ożywiona dyskusja w trakcie paneli, ale to także długie rozmowy w kuluarach. To tu na Frachcie poznacie wielu fachowców i porozmawiacie z wieloma praktykami. Różnice zdań, różne poglądy, merytoryczne spory uświetnią nie jedną wypitą kawę, zjedzoną przekąskę czy słodkie ciastko.  

Tym razem zaczynamy w środę 19 kwietnia już o 7 rano na stacji Warszawa Gdańska by już o 7:30 z Warszawy pociągiem retro pojechać do Swarzędza. Choć podróż będzie trwała 3 i pół godziny to biorąc pod uwagę różnorodność i merytoryczną wagę naszych podróżnych i gości wszelkie rozmowy czy dyskusje będą najlepszym wstępem do całej trzydniowej konferencji. Podróż do Swarzędza nie jest przypadkowa, bo tam będzie nas gościć znana firma logistyczna Clip min w swoim nowoczesnym i wyjątkowym terminalu intermodalnym. Czeka nas także spotkanie w oko w oko z nowoczesną lokomotywą Siemensa. Pragnę zaznaczyć, że obserwuję rozwój Clip’a od wielu lat, praktycznie od pierwszego ich zaistnienia właśnie na którymś z Frachtów wykorzystuję ich prezentacje podczas moich wykładów z logistyki w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu pokazując studentom z kierunków zarządzania rozwój firmy od przysłowiowego początku aż do dzisiaj. Wiem, że i tym razem Clip nie tylko mnie zaskoczy wieloma ciekawymi nowinkami i nowymi rozwiązaniami praktycznymi. 

O 13:00 będziemy mieli uroczyste otwarcie i rozpoczniemy realizować program konferencji już w Swarzędzu. Oczywiście już wieczorem o 18:30 znowu będziemy jechać tym samym pociągiem do Warszawy i znowu będzie to okazja do kuluarowych rozmów, spotkań i integracji. Potem czeka nas interesujący i aktywny czwartek oraz piątek w Warszawie.

Co nowego w logistyce i transporcie?

Jakie są nowe pomysły, strategie czy rozwiązania intermodalne?

Jakie przed nami są wyzwania odnośnie targającej jeszcze wciąż na świecie wciąż pandemii Covid-19 czy trwającej od ponad roku agresji rosyjskiej na Ukrainie? Jakie są konsekwencje tych wydarzeń dla gospodarki polskiej, europejskiej czy globalnej?

Skracanie się łańcuchów dostaw, deglobalizacja, dekoncentracja produkcji, przenoszenie produkcji z do tej pory niby tańszej Azji do Europy, zmiany w globalnym e-commerce, cyfryzacja nie tylko w dokumentacji transportowej, procedurach celnych ale przede wszystkim w komunikacji krajowej i międzynarodowej.

Jakie są wyznania przyszłości, nowe rozwiązania, jak ma wyglądać nisko czy zero emisyjność w transporcie?

To i wiele innych tematów będzie w tym roku poruszane na frachcie a leżący przede mną program zajmujący aż 9 kartek A4 jest pełen ciekawych tematów choć zdaję sobie sprawę, że równie ciekawe a kto wie może i najciekawsze jest nie to co zapisano w programie, ale to co czasami pomiędzy wypowiadanymi zdaniami usłyszymy w komentarzach, odpowiedziach na zadawane pytania czy w dyskusjach czy w poruszanych ad hoc tematach.   

Zapraszam serdecznie na fascynujące, pouczające i intrygujące trzy dni z Frachtem w jego edycji AD 2023. Zapewniam, że satysfakcja i zadowolenie z trzech dobrze spędzonych interesujących dni z Waszego życia jest gwarantowana.