CLIP GROUP Partnerem Platynowym Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023!

Witamy CLIP GROUP w gronie Partnerów XI edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023!

CLIP Group S.A. to grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących.

Kluczowe spółki CLIP Group S.A. to:

STS LOGISTIC SP. Z O.O.

Firma jest jednym z liderów transportu nowych samochodów w Polsce, posiada 325 własnych autotransporterów oraz dysponuje 4 placami składowymi o pojemności 25.000 sztuk magazynowanych aut.

 

CLIP LOGISTYKA SP. Z O.O.

Spółka posiada aktualnie 8 magazynów wysokiego składowania oraz hale produkcyjne komponentów do budowy samochodów o łącznej powierzchni około 450.000 m2. Spółka zajmuje się logistyką kontraktową i wynajmem powierzchni magazynowych, również na zasadach (BTS). Firma zapewnia również usługi celne dla firm.

CENTRUM LOGISTYCZNO INWESTYCYJNE POZNAŃ II SP. Z O.O.

Spółka posiada terminal kontenerowy o możliwości składowania 10.000 TEU. Firma realizuje usługi bocznicy kolejowej, przeładunek kontenerów oraz naczep intermodalnych, ich przechowywanie oraz transport drogowy (pierwsza i ostatnia mila).

CLIP INTERMODAL SP. Z O.O.

Firma zajmuje się organizacją transportu intermodalnego dla klientów na zasadzie „door-door”. Do tego celu posiada flotę ok. 380 wagonów intermodalnych (80’,90’ i kieszeniowe) które pozwalają na niezależne kreowanie nowych połączeń intermodalnych.

GLOSBE SP. Z O.O.

Spółka powstała w 2014 roku natomiast w 2019 roku rozpoczęła działalność energetyczną. W oparciu o posiadane koncesje prowadzi działalność w obszarze obrotu energią elektryczną i paliwami gazowymi, a także działalność dystrybucyjną w obszarze energii elektrycznej. Spółka dostarcza energię elektryczną również z odnawialnych źródeł energii minimalizując koszty jej zakupu odbiorcom końcowym.

VEHICLE WAREHOUSING LOGISTIC SP. Z O.O.

Firma zajmuje się transportem i magazynowaniem dla VW Group Polska.

CLIP UBEZPIECZENIA SP. Z O.O.

Firma jest agentem ubezpieczeniowym zapewniającą wybór najkorzystniejszych ofert ubezpieczeniowych dla firm z grupy CLIP jak również dla klientów zewnętrznych.

MB POZNAŃ

Spółka jest autoryzowanym serwisem samochodów dostawczych i ciężarowych marki Mercedes-Benz oraz dealerem samochodów ciężarowych marki Mercedes Benz prowadząc działalności w dwóch lokalizacjach: salon sprzedaży Mercedes Komorniki i serwis Mercedes Swarzędz (Jasin).